Connect with us

Sport

EURO 2016: Polonia merge in sferturi!

Polonia a trecut de Elvetia in primul meci al optimilor de finala de la EURO 2016.

Published

on

Polonia a trecut de Elvetia in primul meci al optimilor de finala de la EURO 2016, scor 1-1 dupa primele 90 de minute si apoi 5-4 la loviturile de departajare, calificandu-se in sferturile de finala.

In primele 90 de minute, golurile au fost marcate de Blaszczykowski in minutul 39 si de Shaqiri in minutul 82.

In cele 30 de minute de prelungire nu s-a marcat niciun gol, dar Derdiyok de la helveti a avut cea mai mare ratare in minutul 113, singur cu Fabianski, lovitura sa de cap fiind respinsa in extremis, miraculos chiar, de fostul portar de la Arsenal.

S-a trecut asadar la executarea loviturilor de departajare.

Acolo unde doar Granit Xhaka a ratat, de la Elvetia, sutand mult alaturi, facilitand astfel calificarea lesilor in sferturi la EURO.

Sursa: ziare.com